Wybielanie zębów

Wybielanie (rozjaśnianie) jest jedną z technik stosowanych w stomatologii estetycznej. Staje się ono powoli rutynowym zabiegiem stosowanym w naszych gabinetach. Zarówno nasi pacjenci jak i my lekarze zwracamy coraz większą uwagę na piękno zębów i fascynuje nas przywracanie naturalnej barwy lub zmiana ich odcienia. Kolor i biel zębów są wskaźnikiem naszego zdrowia, ważne jest więc, aby nasz wizerunek był pełen życia oraz młodości.
Samodzielne wybielanie zębów przez pacjenta
Żel wybielający, żel z emitującą światło szczoteczką do zębów, paski, spray, gumy do żucia, gotowe nakładki do wybielania - wszystkie te środki stosuje pacjent pod wpływem mediów, kierując się chęcią szybkiej zmiany koloru swoich zębów, bez ponoszenia kosztów profesjonalnego leczenia. Często nie widząc założonego efektu pacjent stosuje wszystkie dostępne środki na raz nie zastanawiając się nad konsekwencjami.
Wybielanie zębów pod kierunkiem stomatologa (wybielanie profesjonalne)
Zabieg wybielania w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Plan postępowania jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta po wnikliwej analizie, która obejmuje oprócz badania stomatologicznego badania dodatkowe, dobór odcienia, dobór odpowiedniej metody wybielania, profesjonalne oczyszczenie przed wybielaniem. Ustalamy również życzenia pacjenta i oceniamy czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie.